مشخصات لباس کار مناسب
تی شرت کار و لباس کار

تی شرت کار و لباس کار مناسب

کاربرد تیشرت کار و لباس کار بهترین محافظ در برابر انواع آسیب های جسمی می باشد و در صورتی که این لباس‌ها را در محیط کار استفاده کنید امکان اینکه آسیب ببینید کمتر می‌شود و می‌تواند راندمان کار شما را بیشتر کند.

اما از طرفی این تیشرت ها و لباس های کار ها را می توان برای فرآیند تبلیغاتی نیز استفاده کرد که در برندسازی و تبلیغات در انواع مشاغل و به نوعی تابلوی متحرک استفاده کرد.

در ادامه این مقاله به این موارد اشاره کامل می کنیم.

 پس تا انتها با ما همراه باشید.

قوانین استفاده از تجهیزات ایمنی لباس کار

 در یک محیط کاری قوانینی حاکم است که طبق این قوانین شما باید از تجهیزات ایمنی در برابر هرگونه آسیب جسمی استفاده کنید.

 این گونه تجهیزات ایمنی عبارتند از:

عینک ایمنی ، دستکش ایمنی ،  لباس کار کفش و دستکش که هر کدام از این تجهیزات ایمنی می توانند شما را در برابر انواع حوادث محافظت کنند.

به عنوان مثال :

در صورتی که اجسام تیز به صورت شما پرتاب شود عینک ایمنی می‌تواند در مقابل این جسم قرار مبگیرد و از آسیب‌ های جبران ناپذیر به چشم شما جلوگیری کند و از طرفی در صورتی که اجسام به بدن شما برخورد کند و یا روی پای شما بیافتد تجهیزات کفش ایمنی و لباس کار ایمنی شما در مقابل هر گونه آسیب شما محافظت می کنند.

از جمله خطرات دیگری که در محیط‌ های کار گاهی ممکن است شما را تهدید کنند سقوط اجسام سنگین روی شما میباشد .

 در چنین شرایطی باید از کلاه ایمنی و لباس کار ضخیم استفاده کنید که هر کدام از اینها می‌ تواند به نوعی شما را از هرگونه آسیب در امان نگه دارند مجهز بودن کلاه ایمنی به بالشتک مخصوص و همچنین ضربه گیر میتواند ضربه را برگشت دهد و شماره از آسیب به گردن و سر در امان نگاه دارد.

لباس کار و تیشرت کار مخصوص هم می‌تواند از فرورفتگی جسم تیز به بدن شما جلوگیری کند.

این موارد بسیار مهم هستند و کارفرما حتما باید این قوانین ایمنی را در محیط کار رعایت کند.

 

جنس لباس کار

موضوع دیگری که در رابطه با لباس کار و تیشرت کار باید مد نظر داشته باشید این است که جنس پارچه مورد استفاده در تیشرت کار و لباس کار می بایست از جنس مقاوم و ضخیم باشد تا در صورت هرگونه برخورد بتواند از آسیب های جبران ناپذیر جلوگیری کند.

به همین منظور شما باید از جنس پارچه ای استفاده کنید که در مقابل این موارد به خوبی مقاومت داشته باشند و از طرفی رنگ بندی این پارچه ها نیز بسیار مهم می باشد .

چرا که هر کدام از این رنگ ها نشان دهنده نوع فعالیت شما در محیط کاری می باشد پس در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه را ندارید می توانید از تیم پشتیبانی وب سایت ما که به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما هستند مشاور بگیرید و بهترین لباس کار را برای فعالیت خود انتخاب کنید.

لباس کار و تیشرت کار در هر سازمان متفاوت می باشد.

شما قبل از اینکه لباس کار خود را انتخاب کنید باید نوع فعالیت خود را مشخص کنید .

چرا که لباسکار یک محیط اداری و پرسنلی با لباس کار محیط کارگاهی کاملاً متفاوت است و یا در صورتی که شما در قسمت حراست یک سازمان فعالیت می‌کنید مطمئنا لباس کار شما نیز متفاوت می باشد.

پس در صورتی که تمایل به خرید لباس کار را دارید ابتدا دسته سازمانی خود را مشخص کنید.

 

لباس کار و تی شرت

 

انعطاف در فعالیت

مهمترین نکته در انتخاب لباس کار و تیشرت کار می بایست مد نظر داشته باشید این است که این لباس ها جلوی انعطاف شما را نگیرند.

چون میتواند منجر به پایین آمدن راندمان کار شما شود و البته ممکن است باعث آسیب رساندن به شما نیز شود.

به عنوان مثال:

تیم امنیتی یک سازمان و یا محیط کارگاهی می بایست دارای انعطاف زیادی باشند و از هر لحاظ با آمادگی کامل فعالیت خود را انجام دهند .

این افراد ممکن است در شرایط نامساعد فعالیت‌هایی را انجام دهند که نیازمند انعطاف بالا در آن ها می باشد.

پس زمانی که اقدام به انتخاب لباس کار و تیشرت کار می کنید توجه به سایز لباس بسیار مهم میباشد و حتماً باید با این لباس راحت باشید و انعطاف مناسب داشته باشید.

 

انعطاف در لباس کار

 

برند سازی

لباس کار صرفاً برای استفاده ایمنی در کار نمی باشد و در صورتی که کارفرما تمایل داشته باشد می توانید از این تیشرت ها و لباس ها برای فرایند برند سازی استفاده کند.

به عنوان مثال افرادی که در یک محیط شرکتی و اداری رسمی فعالیت می‌کنند می‌توانند از تیشرت‌ های یکدست استفاده کنند که برنده سازمان خود را بر روی آن چاپ یا گلدوزی کردند و به نوعی تبلیغات انجام می‌دهند.

نکته ی دیگری از تبلیغات و برند سازی با این تیشرت ها نیز بدین صورت می باشد که مشتریان و کسانی که به شرکت شما مراجعه می کنند می توانید به عنوان هدیه به آنها تیشرت کار هدیه کنید که برند شما برای آن لباس چاپ و یا گلدوزی شده است و از این را نیز می توانید اقدام به تبلیغات و برند سازی کنید که بهترین راه برای شناخته شدن خود در بین همکاران و رقبا می باشد.

مهمترین نکته در این زمینه این است که این نوع تبلیغات دائمی میباشد و تا زمانی که مراجعه کننده لباس کار شرکت شما را بپوشد ، تبلیغات شما به صورت رایگان انجام می شود و نیاز به پرداخت هزینه و زمان نخواهید بود.

سخن پایانی

همانطور که در بالا ذکر شد هر سازمان نیازمند لباس کار و تیشرت کار مشخص به فعالیت خود می باشد.

 توجه به نوع لباس کار برای افرادی که جوشکاری می‌کنند و افرادی که در محیط های کارگاهی فعالیت می کنند بسیار مهم است.

چرا که افرادی که در حالت جوشکاری هستند می بایستی لباس کار آنها در برابر حرارت مقاوم زیادی داشته باشد و یا افرادی که در یک محیط نجاری فعالیت می‌کنند که با اشیاء تیز و کار دارند.

حتماً باید از لباس کاری استفاده کنند که مقاومت بالایی در برابر برخورد هرگونه جسم تیز داشته باشد چرا که در صورت نداشتن لباس کار ایمن می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را برای انسان به همراه داشته باشد.