اهمیت تولید لباس کار استاندارد
اهمیت تولید لباس کار استاندارد و کاربردهای آن

اهمیت تولید  لباس کار و کاربرد استفاده از آن

لباس کار ایمن اغلب براساس موقعیت شغلی برای کارکنان سفارش داده می شود.  در محیط های کاری که احتمال خطر وجود دارد، برای حفظ جان کارکنان و جلوگیری از آسیب های جدی، استفاده از لباس کار ضروری می باشد.

لباس کار، کاوری است که برای دلایل مختلف همچون: محافظت از سلامتی کارکنان، شناسایی کارکنان مجاز در محیط کاری، ایجاد نظم در محیط کاری، استفاده می شود. فروشگاه  فیکس ابزار با سابقه ی درخشانی که دارد، یکی از قدرتمند ترین تولید کنندگان لباس کار در کشور می باشد.

در پروژه های ساختمانی استفاده از لباس کار مهندسی جزو قوانین کار می باشد. لباس کار مهندسی شامل کلاه ایمنی، دستکش، عینک، کفش های مخصوص و دستکش ها می باشد. کارگران ساختمان برای جلوگیری از حوادث غیر مترقبه موظف هستند تا از لباس کار کارگری استفاده کنند. تولید کنندگان، کیفیت و جنس لباس کار ساختمانی و مهندسی را در اولویت قرار می دهند.

تولید لباس کار باید براساس استاندارد ها انجام شود. پارچه ای که برای دوخت لباس کار مهندسی، ساختمانی و یا کارگری استفاده می باشد باید در مقابل سوختگی، اشعه ی فرابنفش و دیگر آسیب های احتمالی  مقاوم باشد.

انواع مدل لباس کار

لباس کار یکسره (سرهمی)

لباس کار یکسره (سرهمی) از انواع دیگر لباسکار می باشد. این نوع لباس کار برای صنایع مختلف از جمله صنایع نفتی کاربرد دارد. فروشگاه ایمن ابزار سالیان که دارای کارگاه تولید انواع لباس کار جهت تولید انواع لباسکار های سرهمی در مدل های متنوع می باشد.

لباس کار سرهمی از جنس پارچه های فلامنت کجراه، پلی استر پنبه و کتان صد در صد پنبه  طبق درخواست مشتری تولید می شود. معمولا سعی می شود از پارچه هایی با ترکیب پنبه برای دوخت لباس کار جهت استفاده در فصل گرما استفاده شود.

لباس کار سرهمی
تولید کننده لباس کار یکسره، لباس کار سرهمی، لباس کار بیلرسوت

لباس کار دوبندی

در فصل تابستان کار کردن در هوای بسیار گرم کار کردن را برای کارکنان مشکل می کند. طراحان اغلب جهت دوخت لباس کار، لباس کار دوبندی را پیشنهاد می دهند. معمولا لباس کار دوبندی را به همراه تی شرت می پوشند. شرکت های مختلف استفاده از  این نوع لباس کار را  برای کارکنان خود در گرمای تابستان انتخاب می کنند.

تولیدی لباس کار دوبنده
تولید انواع لباس کار دوبنده در فیکس ابزار

لباس کار دوتکه 

لباس کار دوتکه یکی از پر مصرف ترین لباس کارها در سراسر دنیا می باشد. لباس کار دو تکه در دو مدل کارگری و مهندسی تولید می شود. لباس کار دو تکه را می توان با انواع پارچه ها تولید کرد. پارچه های قابل تولید برای لباس کار عبارتند از پارچه پلی استر پنبه، پارچه ویسکوز فلامنت (کجراه) و پارچه کتان صد در صد پنبه می باشد.

فیکس ابزار یکی از تولید کنندگان لباس کار دو تکه بوده و تمامی لباس کارهای این مجموعه دارای کیفیت دوخت و پارچه می باشد و یکی دیگر از مزیت های فیکس ابزار نسبت به سایر رقبا سرعت عمل در تولید می باشد.

لباس کار دوتکه

پارچه های مورد استفاده برای تولید لباس کار ایمن

همانطور که گفته شد برای دوخت لباس کار، باید از پارچه های با کیفیت و درجه ی یک استفاده شود. برای دوخت لباس کار استاندارد از پارچه پلی استر پنبه، پارچه ویسکوز فلامنت، پارچه کجراه و پارچه کتان استفاده می شود.

تولید کنندگان برای تولید لباس کار هم می توانند از الیاف طبیعی استفاده کنند هم از ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی. پارچه ی کجراه انواع مختلفی دارد، این پارچه ترکیبی از پلی استر و پنبه می باشد. مثلا پارچه کجراه 70-30 از هفتاد درصد پنبه و سی درصد پلی استر تولید شده است. پارچه ی کجراه بسیار پر مصرف است به همین دلیل به آن پارچه ی لباس کار هم می گویند.

پارچه ویسکوز فلامنت که جهت دوخت لباس کار از آن استفاده می شود پر کاربرد ترین نوع پارچه می باشد. دوخت پارچه هایی که جهت لباس کار از آنها استفاده می شود توسط افراد خبره انجام می شود. برای این کار از الگو های لباس کار استفاده می کنند. این روش کمک می کند تا انواع لباس کار استاندارد تولید شود. ایمن ابزار سالیان که تولید کننده انواع لباس کار می باشد، دارای کارگاه تولید لباس می باشد. در این کارگاه با استفاده از پارچه های باکیفیت تولید لباس کار به ثمر می رسد.

پلی استر پنبه که برای تولید پارچه ها به کار می رود باعث می شود تا پارچه در مقابل مواد شیمیایی، چین و چروک، انبساط و انقباض مقاوم باشد. همچنین پارچه ی پلی استر اصلا آب جذب نمی کند و از عایق رطوبتی خوبی برخوردار است.

معرفی پارچه جهت تولید لباس کار
پارچه کتان ، پارچه پلی استر پنبه، پارچه فلامنت کجراه جهت تولید لباس کار

چاپ لوگو روی لباس کار

در ادامه به معرفی انواع چاپ های مناسب و با دوام روی لباس کار می پردازیم.

 

انواع روش چاپ لوگو روی لباس کار

چاپ سیلک

تمامی شرکت هایی که برای کارکنان خود از لباس کار استفاده می کنند برای چاپ لوگو روی لباس کار اقدام می کنند. یکی از مزایای لوگوی لباس کار این است که هم جنبه ی تبلیغاتی دارد و هم باعث افزایش اعتبار شرکت می شود. به هنگام تولید لباس کار برای چاپ لوگو روی لباس از روش های  چاپ سیلک، چاپ ترانسفر و چاپ مدیا استقبال می کنند.

چاپ سیلک بر روی سطوح کاملا صاف و تخت مانند لباس کار، کاغذ، پلاستیک و…. استفاده می شود. اگر قرار باشد چاپ لوگو روی لباس به روش سیلک انجام شود، از شابلون یا کلیشه استفاده می کنند. در این روش با توجه به جنس کالا از رنگ های متفاوت استفاده می شود و تنوع رنگی زیاد است. چون رنگ به صورت مستقیم روی پارچه کار می شود و نتیجه ی کار بسیار با کیفیت و شفاف می باشد.

انجام چاپ فوری روی لباس کار
انجام انواع چاپ های سیلک برجسته روی لباس کار به صورت فوری
چاپ ترانسفر

همانطور که گفته شد از روش ترانسفر برای چاپ لوگو روی لباس کار استفاده می شود. در این روش ابتدا طرح مورد نظر را روی لباس طراحی می کنند، سپس با استفاده از حرارت و دستگاه پرس، طرح روی لباس چاپ می شود. با استفاده از دستگاه مخصوص رنگ ها را تنظیم می کنند که در  نتیجه ترکیب زیبایی به وجود می آید.

چاپ ترانسفر حرارتی روی لباس کار
انجام چاپ حرارتی فوری روی لباس کار

چاپ مدیا

چاپ لوگو روی لباس به روش  چاپ مدیا و چاپ مستقیم نیز انجام می شود. همانطور که گفته شد جنس پارچه برای تولید لباس کار اهمیت زیادی دارد. اگر جنس پارچه طوری باشد که بتواند رنگ های چاپ حرارتی را جذب کند از روش چاپ مدیا استفاده می کنند. در روش چاپ مدیا از کاغذ های مخصوص برای پرینت کردن طرح ها به کار می رود، طرح مورد نظر ابتدا پرینت می شود سپس با حرارت بر روی لباس کار چسبانده می شود.

برخلاف دیگر روش های چاپی که ممکن است از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد روش های ذکر شده برای چاپ لوگو روی لباس هزینه ی بالایی ندارد.  هزینه چاپ لوگو با توجه به کیفیت بالای آن مناسب و  مقرون به صرفه است.

گلدوزی

امروزه با استفاده از دستگاههای پیشرفته می توان لوگوی مورد نظر را روی لباس کار گلدوزی کرد. بسیاری از شرکت ها، گلدوزی لوگو روی لباس کار را سفارش می دهند. معمولا بر روی لباس کار های تبلیغاتی، ریزترین آرم و طرح ها را بر روی لباس کار انجام می دهند. فروشنده لباس کار معمولا همه ی ویژگی هایی که برای فروش لباس کار ایمن ضروری است و مورد توجه شرکت ها می باشد توجه می کند و براساس آن سفارش خود را انجام می دهد.

مشتریان محترم میتوانند جهت مشاوره در دوخت انواع لباس و چاپ لوگو با مشاوران ما تماس حاصل نمایند.