تعویض لباسکار در زمان مناسب
لباس کار ایمنی و زمان صحیح برای تعویض آن

بهترین زمان برای تعویض لباس کار ایمنی

بهترین زمان برای تعویض لباس کار ایمنی کهنه کار مهمترین مورد می باشد که در انواع صنایع باید به آن دقت زیاد شودچرا که لباس ها پس از اینکه عمر آنها تمام شد ممکن است خطرناک باشند و قابلیت گذشته را نداشته باشد و به همین واسطه ممکن است نتواند به خوبی از بدن شما محافظت کند.پس به زمان آن رسیده است که باید تعویض شود اما اینکه چه زمانی بهترین موقع برای تعویض لباس کار ایمنی است را می توانید در ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

مقالاتی که تاکنون در این وبسایت مطالعه کردید در مورد نحوه استفاده و نحوه عملکرد تجهیزات ایمنی می باشد و خیلی کم در رابطه با تعویض این تجهیزات بحث شده است.اینکه لباس کار ایمنی شما چقدر مقاومت داشته باشد و در مقابل انواع ضربات و سوختگی‌ ها مقاومت زیادی داشته باشد باید بدانید در نهایت باید این لباس ها تعویض شوند.

ممکن است شما هم لباس کار ایمنی خود را بیشتر از دو سال استفاده کنید که باید بگویم این امر در بین استفاده کنندگان این لباس ها مرسوم میباشد.در صورتی که افرادی اقدام به تعویض زودهنگام لباس کار ایمنی خود کنند ،افراد دیگر آنها افراد بی تجربه می‌دانند که فرایند استفاده از این لباس ها را بلد نیستند و تنها اقدام به تعویض این لباس ها می کنند که نشان از بی تجربه بودن آنها است.

طبق بررسی هایی که انجام شده است باید بگویم تعویض لباس کار ایمنی نو و همچنین رنگ تازه آن می‌تواند در روحیه افراد و همچنین در بالا بردن راندمان کاری افراد بسیار تاثیرگذار باشد که متاسفانه در گذشته به این موارد توجه نمی‌شد و کشورهای جهان سوم هنوز هم به این امر اعتقاد ندارد.

لباس کار ایمنی بیلرسوت
لباس کار ایمنی یکسره (بیلرسوت) با پارچه کتان و پلی استر پنبه

علم روانشناسی

اولین عاملی که توانست تعویض لباس های کهنه با نو را عملی کند علم‌ روانشناسی می باشد.چرا که از دیدگاه علم روانشناسی رنگ های تازه و لباس نو ارتباط مستقیمی با روحیه ی افراد دارد و در علم پزشکی ثابت شده است که این افراد می‌توانند با شادمانی بیشتری فرآیند کاری خود را انجام دهند.

بالا رفتن اعتماد به نفس

علم ثابت کرده است که تعویض لباس کار ایمنی کهنه با نو و استفاده از رنگ های شاد می تواند کمک بسزایی در دریافت انرژی های مثبت داشته باشد و آنها را در معاشرت با افراد دیگر تشویق کند.البته باید اعتماد به نفس این افراد در حد بسیار بالایی قرار می گیرد.نکته دیگری که می‌تواند در پوشیدن لباس کار ایمنی نو به شما کمک زیادی کند این است که مهارت شما بهتر دیده می‌شود و افرادی که لباس کهنه بر تن داشته باشند هر چقدر هم که مهارت بالایی داشته باشند ممکن است مهارت آنها دیده نشود.

شروع کار با روحیه بالا

زمانی که شما تازه به یک پروژه ملحق شده باشید و کار سخت و دشواری در پیش رو داشته باشید. پوشیدن لباس کار ایمنی می تواند به شما کمک کند که سختی و دشواری کار را متوجه نشوید و البته دقت بالایی در فرآیند کار خود داشته باشید. این امر می‌تواند در بالا بردن مهارت شما کمک بسیار زیادی داشته باشد و البته کارفرما شما را به خوبی می بینید که این امر می‌تواند در پیشرفت پروژه بسیار موثر باشد.

البته روحیه شما افزایش پیدا میکند و شادابی شما به طرز قابل قبولی افزایش پیدا می‌کند. توجه داشته باشید که پوشیدن لباس کار ایمنی تنها برای ایمنی شما نیست و می‌تواند به روحیه و شادابی شما کمک کند.

تعویض لباسکار نو با کهنه

آیا لباس کار تاریخ انقضا ندارد؟

خیلی از افرادی که تمایل به تعویض لباس کار ایمنی خود ندارند معتقد هستند که لباس کار آنها هنوز هم برای آنها مناسب است و نیازی به تعویض آن ندارن. اما باید بگویم که تعویض لباس کار ایمنی کهنه با نو راندمان کاری افراد را تا حد زیادی بالا می‌برد و علم روانشناسی این موضوع را تایید کرده است.

چه زمانی لباس کهنه را تعویض کنیم؟

همواره پرسیده می شود که بهترین زمان برای تعویض لباسکار کهنه با نو چه زمانی میباشد؟ لباس کار شما تا زمانی که دچار پارگی های متعدد، سوختگی های متعدد و همچنین رنگ پریدگی های متعدد نباشد می توان از آن استفاده کرد که باید بگویم در روحیه و راندمان کار افراد تأثیر منفی نمی‌گذارد. اما در صورتی که هر کدام از این موارد برای لباس فرد مشاهده شد لباس کار باید تعویض شود تا تاثیر منفی بر شخص وارد نشود.

برقراری ارتباط با مشتری

برای اینکه تعویض لباس کار کهنه با نو را بهتر درک کنید به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید لباس کار شما دچار سوختگی ها و پارگی های متعددی می باشد و شما در محل کار خود به مشتری پاسخ می دهید و مشتری مطمئنا با دیدن لباس کهنه ی شما انرژی منفی دریافت می کند و تمایل به برقراری ارتباط با شما را ندارد و همین امر می تواند در عدم انجام خرید و فروش تاثیر منفی بگذارد. زمانی که شما می خواهید ارتباط موثر با مشتری داشته باشد می بایست از ظاهر زیبا برخوردار باشد که می تواند با تعویض لباس کهنه با نو اثر بخش باشد.

توجه داشته باشید هر چقدر که شما فن بیان قوی داشته باشید و بتوانید ارتباط کلامی موثر با مشتری خود برقرار کنید در صورتی که لباسکار نو و ظاهر زیبا نداشته باشید ممکن است مشتری از برخورد با شما منصرف شود و این مشکل تنها پوشیدن لباس نو حل میشود تا شما بتوانید ارتباط موثری با مشتری برقرار کنید.

زمان خرید مناسب خرید لباس کار جدید

شستشوی منظم لباس کار

در صورتی که در یک محیط گرم  فعالیت می کنید ممکن است عرق زیادی بکنید و لباس کار شما خیس شود به همین منظور شما میتوانید لباس خود را به طور منظم مورد شستشو قرار دهید تا ظاهر شما حفظ شود و تمیزی لباس مشاهده شود . کیفیت لباس کار در صورتی که به صورت منظم شسته شود بالا می رود و ماندگاری آن نیز بیشتر می‌شود به همین منظور پس از هر روز کاری لباس کار خود را مورد شستشو قرار دهید.

توصیه می شود افرادی که در محیط های گرم و یا فعالیت سنگین دارند دو دست لباس تهیه کنند تا در تعویض و شستشوی لباس راندمان کار آنها پایین نیاید و بتوانند فرایند کار خود را انجام دهند.شما میتوانید برای خرید انواع لباس های کار به فروشگاه وب سایت ما مراجعه کنید و هر محصول را با قیمت بسیار مناسب نسبت به سایر فروشگاه ها خریداری کنید و البته از پشتیبانی آنلاین بهره مند باشید که به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.