اطلاعاتی در رابطه با لباس کار و انواع آن
اطلاعاتی در رابطه با لباس کار و انواع آن

اطلاعاتی در رابطه با لباس کار و انواع آن

لباس کار برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد که مشاغل بسیار سنگین دارند و عمدتاً در این مشاغل خطراتی نیز افراد کارگر در این محیط را احاطه می‌کند که با استفاده از این لباس‌های کار این گونه خطرات از افراد دور می‌شود.

در این مقاله اشاره ای درباره نحوه انتخاب کلاه ایمنی ، عینک ایمنی و کفش ایمنی کار نیز داریم .

در محیط هایی همچون شرکتهای پتروشیمی یا محیط های کارگاهی که با مواد شیمیایی همچون نفت یا روغن سر و کار دارید استفاده از لباس کار می‌تواند بهترین محافظ در مقابل هرگونه آسیب و خطر باشد.

نکته:

مهمترین نکته که در رابطه با استفاده از لباس کار ایمنی باید مد نظر قرار دهید این است که این لباس ها باید از مواد اولیه کاملا مرغوب باشند.

تا در مقابل هرگونه برخورد با مواد شیمیایی بهترین واکنش نشان دهند و از بدن فرد محافظت کنند .

اگر بخواهم در رابطه با لباس کار کنم باید بگویم که نیروگاه برق شناور بر روی آب بهترین عنوان مثال می باشد :

این لباس ها باید از زیپ های فلزی ضد زنگ مناسب و با کیفیت برخوردار باشند تا در مقابل رطوبت و آب از خود محافظت کنند و فلز زیپ دچار زنگ زدگی نشود .

از همه مهمتر این که در برابر آتش و هرگونه مواد شیمیایی مقاومت بالایی داشته باشد چرا که ممکن است در فرآیند تعمیرات نیروگاه برق نیاز به جوشکاری باید و این جوشکاری به لباس آسیب نزند .

مطمعنا افرادی که در محیط های کم خطر فعالیت می‌کنند ، نیاز به استفاده از لباسکار با ایمنی بالا ندارند ومیتوانند ایمنی کمتری در بلاس ها لحاظ کنند که در قیمت هم صرفه جویی میشود.

یراق آلاتی که در لباس کار ایمنی در محیط های کم خطر مورد استفاده قرار می گیرد می‌تواند از یراق آلات پلاستیکی بیشتری استفاده شود و همچنین در محیط های نفتی و گازی باید از یراق آلات آنتی استاتیک (ضد جرقه) استفاده نمود.

لباس کار سرهمی
لباس کار یکسره شرکت نفت با پارچه کتان

کاپشن شلوار کار (لباس کار دوتکه) :

این نوع لباس کاپشن و شلوار کار به  یکدیگر متصل نیستند و در محیط ‌های کاری پر خطر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آستین این لباس ها  کوتاهتر باشد به عنوان مثال در نجاری :

آستین لباس کار باید در برخی مواقع باید کوتاه تر باشد تا به تجهیزات برقی برخورد نکند و حوادث ناگوار ایجاد نشود.

از طرفی شلوار کار می بایست برای انعطاف فرد مناسب باشد و جلوی انعطاف شخص نگیرد.

بدلیل اینکه در محیط های پر خطر در صورتی که شخص از لباس‌های تنگ استفاده کند می‌تواند حوادث ناگواری را برای فرد ایجاد کند .

پس نوع دوخت و طراحی لباس کار بسیار مهم می باشد. این نوع لباس کار معمولا با سه نوع پارچه کتان ، پلی استر پنبه و پارچه ویسکوز فلامنت (پارچه های کجراه) دوخته می شود .

جهت جلوگیری از تعریق بدن می توان از آستر توری در داخل لباس کار استفاده کرد .

لباس کار دوتیکه
فروش و تولید انواع لباس کار های دوتیکه با پارچه زرین پود ، نیک بافت ، فلاحتی و …

لباس کار دوبنده

این لباس کار نوعی لباسکار سرهمی است که شلوار و پیراهن به هم متصل هستند .

نوع دوخت و طراحی این لباس باعث شده است که انعطاف شخص در محیط کار گاهی بسیار بالا باشد  و هزینه این لباس را مقرون به صرفه کرده است.

لباس کار دوبنده را میتوان با پارچه های کتان ، کجراه ، پلی استر پنبه و … دوخته و امکان چاپ هرگونه لوگو و گلدوزی روی این لباس ها ممکن می باشد .

لباسکار دوبنده
فروش و تولید انواع لباسکار دوبنده سرهمی همراه با قیمت مناسب و کیفیت دوخت بالا

تیشرت کار

تیشرت کار استفاده های گوناگونی دارد که عمده ترین  استفاده این لباس جنبه تبلیغاتی دارد و افرادی که تمایل دارند کسب و کار آنها به تبلیغ گذاشته شود می‌توانند از تیشرت کار استفاده کند.

در صورتی که کارفرما و مجریان زیادی دارید می توانید برای اینکه شغل خود را بهتر معرفی کنید،

میتوانید  به افرادی که به شرکت شما مراجعه می کنند این تی شرت های تبلیغاتی را هدیه کنید و نوعی برند سازی برای کسب و کار خود ایجاد کنید که البته این تیشرت ها می‌بایست از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار باشند تا جنبه ی اقتصادی برای شما مشکل ایجاد نکند.

تیم پشتیبانی ما بهترین نوع پارچه و کیفیت عالی و البته قیمت مناسب را به شما معرفی می کند تا شما بتوانید در هزینه‌های تبلیغاتی خود نیز صرفه جویی مناسبی داشته باشید و البته برند تبلیغاتی شما را نیز می‌توانیم بر روی تیشرت کار مخصوص تان چاپ کنیم .

تی شرت جودون پلی استر ویسکوز
تیشرت جودون آستین کوتاه پلی استر ویسکوز

عینک کار

این ابزار اهمیت بسیار زیادی در محیط های کارگاهی دارد و می‌تواند از چشمان شما در مقابل هر گونه خطری محافظت کند .

در صورتی که شما در یک محیط کارگاه جوشکاری فعالیت می کنید استفاده از عینک ایمنی کار می تواند از چشمان شما در مقابل هرگونه پرتو نور و پرتاب براده های فلزی محافظت کند و همچنین در صورتی که در یک محیط برشکاری فعالیت می کنید استفاده از عینک کار بسیار مهم می‌باشد .

چرا که عینک کار می‌تواند چشمان شما را در مقابل هر گونه براده های فلزی و پرتاب فلزهای خطرناک که عمدتا داغ نیز هستند محافظت کند.

توجه داشته باشید که عینک کار شما حتما باید از استانداردهای بین‌المللی برخوردار باشد تا برای دفع هر گونه حادثه ای کیفیت مناسب را داشته باشد.

عینک ایمنی کار
فروش و پخش انواع عینک ایمنی کار کاناسیف ساخت کانادا
عینک ایمنی کار
فروش و پخش انواع عینک ایمنی کار کاناسیف ساخت کانادا

کلاه ایمنی

از جمله تجهیزاتی که می تواند  از سردر مقابل هر گونه حادثه ناگوار محافظت از کلاه ایمنی می باشد.

کلاه می‌تواند از افتادن هرگونه برخورد جسم تیز یا سنگین به سر جلوگیری کند.

در صورتی که کلاه مجهز به بالشتک ضربه گیر باشد هرگونه وسیله سنگین که به سر برخورد کند با استفاده از ضربه گیز آن ضربه برگشت داده می‌شود و جادثه ی ناگواری رخ نخواهد داد.

دسته بندی های کلاه ایمنی

به طور عمده کلاه ایمنی در پنج دسته قرار می گیرد :

دسته اول در برابر ضربه مقاومت بالایی دارند دسته ی b یا همان دسته دوم در برابر هرگونه جریان الکتریسیته و یا شک الکتریکی بسیار مقاوم هستند و می‌توانند در مقابل این دو شما را محافظت کنند.

دسته ی c در برابر انواع ضربه های سبک مقاومت مناسبی دارد و در شرایط کاری کم خطر می توان از آن استفاده کرد.

دسته چهارم در برابر ولتاژ های بسیار خطرناک مقاومت بسیار بالایی دارد و می‌تواند از شما در مقابل اینگونه حوادث محافظت کند و بیشتر در محیط های کارگاهی برق مورد استفاده قرار می‌گیرد .

دسته ی پنجم برای شرایط کم خطر و ولتاژ کم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ بندی کلاه ایمنی

رنگ بندیها نیز نشان‌دهنده نوع وظیفه کلاه ایمنی برای انواع کسب و کارها می باشد به عنوان مثال:

 کلاه ایمنی قرمز رنگ برای یگان اتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کلاه ایمنی سفید رنگ برای مهندسان و مدیران شرکت های ساختمانی بهترین کاربرد را دارد .

در صورتی که رنگ کلاه ایمنی سبز باشد برای مسئولین ایمنی در محیط های کارگاهی مورد استفاده قرار میگیرد.

در صورتی که رنگ کلاه شما آبی باشد یعنی برای فعالیت نجاری یا برای تکنسین برق مورد استفاده است.

رنگ کلاه زرد برای کارگرها هست و افرادی که رنگ کلاه آنها زرد است یعنی در قسمت کارگران فعالیت می کنند و این کلاه نشان دهنده این است که فرد کارگر یک قسمت ساختمانی هست.

اشتراک گذاری