5 نکته مهم در تولید جلیقه خبرنگاری
5 نکته کلیدی در تولید جلیقه خبرنگاری و ژیله خبرنگاری که باید بدانیم

5 نکته کلیدی در تولید ژیله و جلیقه خبرنگاری

معرفی جلیقه خبرنگاری :

لباس کار از جمله مواردی که برای شروع هر کسب وکاری برای نظم بخشیدن و معرفی جایگاه فرد مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از لباس فرم مناسب باعث می شود تا افراد شما را فرد منظمی قلمداد کنند.

بیشتر مشاغل لباس کار مخصوصی دارند که مطابق با کارکرد حرفه آنها طراحی و تولید می شود پس می توان گفت اصلی ترین اثربخشی در لباس کار بر عهده طراح و تولید کننده است. جلیقه خبرنگاری یکی از لباس های کاری مخصوص افرادی است که در حرفه خبرنگاری مشغول کار هستند.

این جلیقه ها باید دارای استانداردهایی باشند تا بتواند نیاز یک خبرنگار را در حین انجام کار برآورده نماید.

یک لباس کار مناسب باید مطابق با نیازهای افراد آن حرفه طراحی و تولید شود. از آنجا که خبرنگاران باید برای تهیه خبر به مکان های مختلفی بروند لذا داشتن جلیقه خبرنگاری به آنها کمک می کند تا تمامی لوازم مورد نیاز خود را بدون نیاز به کیف، همراه داشته باشند.

ژیله ها و جلیقه های متنوعی برای مشاغل مختلف برای عرضه به بازار تولید می شوند لذا برای شناخت ژیله خبرنگاری لازم است تا ویژگی های آن را بدانید تا انتخاب آن برایتان راحت و آسان شود.

اگر شما به حرفه خبرنگاری مشغول هستید با خواندن این مقاله خواهید دانست پنج نکته اساسی یک جلیقه خبرنگاری چیست؟ و به چه نکاتی باید توجه ویژه ای در زمان خرید به آن نمایید. جذابیت، زیبایی و کارکردی که فرم و شکل جلیقه خبرنگاری دارد باعث شده تا برخی افراد دیگر هم اقدام به خرید آن نمایند.

وجود جیب های بزرگ و استاندارد آن جای مناسبی برای قرار دادن لوازم مختلف است. مخصوصا این لباس برای افرادی که نمی خواهند کیف به همراه داشته باشند می تواند گزینه مناسبی باشد.

جلیقه و ژیله خبرنگاری کتان
جلیقه خبرنگاری کتان شش جیب

نکات کلیدی درمورد تولید انواع ژیله و جلیقه خبرنگاری:

فرم لباس کار افراد تاثیر زیادی در اجتماعاتی دارد که وارد می شوند و معمولا معرف شغل و حرفه آنها است. از طرفی لباس مناسب و زیبا در افزایش اعتماد به نفس و جذابیت افراد بسیار اثربخش خواهد بود.

جلیقه خبرنگاری از آن دست لباس هایی است که به محض ورود به یک جمع، تمام افراد متوجه خواهند شد که فرد مورد نظر به حرفه خبرنگاری مشغول است. پس انتخاب یک جلیقه خوب و مناسب بر شغل شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

جلیقه خبرنگاری فاقد آستین می باشد تا پوشیدن آن راحت باشد و خبرنگار در آن احساس راحتی کند. همچنین در مدل های چهار جیب، شش جیب و هشت جیب تولید می شوند و معمولا از جنس کتان، ویسکوز فلامنت و پنبه می باشند. از آنجا که خبرنگاران در سمینارها و نشست های خبری حضور دارند طرح، رنگ، کیفیت و نوع چاپی که بر روی آن انجام می شود بسیار مهم است.

جلیقه های هشت جیب در زمان دوخت باید با حساسیت بیشتری انجام شود و باید طراحی آن مطابق با استانداردهای جهانی باشد. جنس جلیقه های خبرنگاری در فصول گرم با فصول سرد متفاوت است.

جلیقه های کتان هم برای آقایان و هم خانم ها مناسب است و تنوع رنگی زیادی دارد.

 اگر بخواهیم به پنج ویژگی مهم در تولید ژیله و جلیقه خبرنگاری بپردازیم شامل موارد زیر خواهد بود:

 1 – جنس و کیفیت:

مهمترین نکته حائز اهمیت در تولید جلیقه خبرنگاری استفاده از پارچه هایی با کیفیت، سبک و قیمت مناسب است. از آنجا که خبرنگاران ساعات زیادی را در جلسات، نشست ها و سمینارها حضور دارند لذا جنس و کیفیت آن باید به گونه ای باشد که دوام و عمر طولانی داشته باشد و بر اثر شستشوی زیاد شکل و ظاهر اولیه خود را حفظ کند.

جلیقه خبرنگاری کتان کرم
جلیقه خبرنگاری کتان همراه با آستر ضد تعریق

2 – طرح های خلاقانه :

یکی دیگر از مهمترین مواردی که در تولید این لباس باید مد نظر قرار داشت، استفاده از طرح های زیبا و خلاقانه است. ابتکار عمل در دوخت زیبا و با کیفیت و انتخاب رنگ مناسب می تواند در نهایت منجر به تولید یک جلیقه خبرنگاری منحصر به فرد باشد.

این خلاقیت می تواند در شکل جیب ها و نوع تعبیه آنها باشد. برای کاربردی تر کردن خلاقیت ها باید اطلاعاتی در خصوص نیازهای یک خبرنگار مطلع شد تا بتوان بر حسب آنها ایده های خلاقانه ای را به کار اضافه کرد. البته باید توجه داشت که این خلاقیت همراه با حفظ استانداردها انجام شود.

3 – استفاده از حداکثر استانداردها:

در زمان تولید ژیله خبرنگاری توجه به استانداردهایی که از طرف اتحادیه تعیین می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا یک جلیقه استاندارد شامل سایز های استاندارد، استفاده از الگوهای خاصی و مناسب، دوخت استاندارد و با استفاده از چرخهای صنعتی پیشرفته است.

هر چه مراحل تولید جلیقه خبرنگاری مطابق با استانداردهای جهانی باشد به همان نسبت نتیجه رضایت بخشی به همراه خواهد داشت

4 – چاپ لوگو و گلدوزی:

اگر جلیقه خبرنگاری که قرار است پس از اتمام کار دوخت بر روی آن طرحی چاپ یا گلدوزی شود، استفاده از پارچه هایی با جنس مرغوب بسیار مهم و قابل توجه خواهد بود. از این رو افرادی که تصمیم دارند تا بر روی ژیله خبرنگاری چاپ یا گلدوزی انجام دهند در صورتی اقدام به خرید می کنند که جنس لباس مطلوب و مناسب چاپ باشد در غیر این صورت از خرید منصرف خواهد شد.

5 – قیمت و ارائه خدمات پس از فروش:

از دیگر مواردی که در زمان تولید ژیله و جلیقه خبرنگاری باید به آن توجه مبذول داشت قیمت و ارائه خدمات پس از فروش می باشد. شما به عنوان تولید کننده باید چنان از کیفیت مرغوب ژیله خبرنگاری خود اطمینان داشته باشید که بتوانید شرایط پس از فروش خوبی را به خریدار ارائه دهید.

این اطمینان باعث جذب مشتری خواهد شد. همچنین قیمت مناسب لباس باعث می شود تا خبرنگاران بتوانند به راحتی آنها را تهیه نمایند و با توجه به رنگ هایی که تولید می شود تا دیگر لباس های خود ست کنند.

جلیقه خبرنگاری کتان جیپ Jeep
جلیقه خبرنگاری کتان مدل جیپ Jeep

بدون شک باید گفت در اولین برخورد سبک و کیفیت لباس و همچنین مناسب بودن آن برای حرفه و شغل شما در اولویت اول قرار دارد از این رو تولید کنندگان باید با این تفکر به تولید ژیله خبرنگاری بپردازند که شاغلین در این حرفه با استفاده از این لباس معارفه خوبی از خود در مجامعی که در آن حضور می یابند را به عمل آورند. چرا که ظاهر هر فرد اولین فاکتوری است که مقابل چشم همگان قرار می گیرد.