نحوه انتخاب و راهنمای خرید پارچه حدیده برقی
راهنمای خرید پارچه حدیده برقی – خشت حدیده برقی چیست ؟

راهنمای خرید پارچه حدیده برقی مناسب – خشت حدیده چیست ؟

در این مقاله قصد داریم شما را با کلیه پارچه های حدیده برقی موجود در بازار آشنا کنیم و پس از پایان این مقاله مشتریان محترم فیکس ابزار بتوانند به راحتی برای دستگاه های حدیده برقی خود پارچه حدیده مناسب را انتخاب و خریداری نمایند. نام های متفاوتی برای خشت حدیده وجود دارد. مشتریان معمولا از نام های متفاوتی استفاده کرده و قصد داریم آنها نیز معرفی کنیم. خشت حدیده برقی، دایس حدیده، شانه حدیده، نام های دیگر این محصول به شمار می روند.

پارچه حدیده برقی بر اساس سایز

به صورت کلی خشت های حدیده برقی دارای پنج سایز که به شرح ذیل می باشند :

1/2 – 3/4  اینچ

1 – 2 اینچ

2.5 – 3 اینچ

2.5 – 4 اینچ

5 – 6 اینچ

هرکدام از دستگاه های حدیده برقی بر اساس سایز دستگاه باید برای آن، خشت حدیده مناسب را انتخاب نمود. قصد داریم در ادامه آموزش دهیم که هرکدام از حدیده های برقی براساس سایز باید چه سایز خشتی به همراه داشته باشند :

خشت مورد نیاز حدیده برقی 1/22 اینچ

1- سایز 1/2 – 3/4 اینچ

2- سایز 1- 2 اینچ

خشت مورد نیاز حدیده برقی 1/2 – 3 اینچ

1- سایز 1/2 – 3/4 اینچ

2- سایز 1- 2 اینچ

3- سایز 2.5 – 3 اینچ

خشت مورد نیاز حدیده برقی 1/2 – 4 اینچ

1- سایز 1/2 – 3/4 اینچ

2- سایز 1- 2 اینچ

3- سایز 2.5 – 4 اینچ

خشت مورد نیاز حدیده برقی 2.5 – 6 اینچ

1- سایز 2.5 – 4 اینچ

2- سایز 5 – 6 اینچ

پارچه حدیده برقی بر اساس نوع دندانه

به صورت کلی پارچه حدیده برقی ها به دو دسته دنده ریز و دنده درشت تبدیل می شوند. به اصطلاح به پارچه حدیده برقی دنده ریز BSPT و به پارچه حدیده برقی دنده درشت NPT نیز گفته می شود. خشت حدیده دنده ریز جهت رزوه کردن لوله های آب استفاده می شود و خشت حدیده های دنده درشت جهت رزوه کردن لوله های گاز می باشد. معمولا از این پارچه جهت رزوه کردن لوله های گالوانیز و لوله های آب استفاده می شود.

پارچه حدیده برقی BSPT و NPT

پارچه حدیده برقی بر اساس نوع جنس لوله ها

جهت رزوه کردن لوله های فولادی و استنلس استیل نیاز به پارچه حدیده برقی HSS داریم. این پارچه ها از لحاظ آلیاژی بسیار قدرتمند و باکیفیت تر هستند. در مقایسه طول عمر آنها می توانیم بگوییم که خشت حدیده های HSS تقریبا به اندازه 4 برابر عمر پارچ های معمولی بیشتر کار میکنند. از نظر قیمت پارچه های استنلس استیل حدیده برقی نسبت به پارچه های معمولی بیشتر نیز می باشد.

پارچه های حدیده برقی بر اساس برند دستگاه ها

بر اساس تجربه کارشناسان فیکس ابزار سوالی که همیشه خریداران خشت حدیده برقی از ما پرسیده می شود این است که برای دستگاه های حدیده چینی، خشت حدیده ژاپنی یا آلمانی موجود هست یا خیر؟  در جواب این سوال باید بگوییم که خیر، اگر دستگاه شما ساخت کشور چین باشد (مهم نیست که چه مارکی باشد فقط ساخت چین بودن آن مهم است) فقط باید از خشت حدیده های چینی استفاده کرد. توجه داشته باشید که پارچه حدیده برقی موجود در بازار در دو مدل اصلی و غیر اصلی ارائه می شود و فروشگاه اینترنتی فیکس ابزار هر دو مدل را نیز موجود دارد.

خشت حدیده برقی جهت رزوه کردن میلگرد

اگر قصد دارید که با استفاده از دستگاه حدیده برقی، میلگرد را رزوه کنید باید بدانید که با استفاده از این دستگاه باید فقط میلگرد های ساده را رزوه زد. میلگرد های آجدار به دلیل سخت بودن و داشت آج آسیب جدی به دایهد، پارچه و موتور حدیده وارد می کند. پارچه حدیده برقی میلگرد ساده از M12 تا M50 موجود و آماده تحویل می باشد.

پارچه حدیده برقی میلگرد

فیکس ابزار یکی از تامین کنندگان اصلی پارچه حدیده برقی در ایران بوده و شما مشتریان محترم میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.